Laptopy marki Apple cieszą się bardzo dużą popularnością i przez większość osób uznawane są za kultowe. Czy rzeczywiście są tak dobre, jak się o nich mówi i pisze? Czy to kwestia doskonałego marketingu?

Komputery Apple to górna półka cenowa, te urządzenia nie należą do najtańszych, może dlatego są uznawane za sprzęt prestiżowy. To laptopy doceniane przede  wszystkim przez ludzi z branży kreatywnej, którym zależy na wydajności i mobilności laptopa. W tym wypadku Apple nie ma sobie równych. Każdy, kto kiedykolwiek miał okazję korzystać z Macbooka mówi to samo – to komputery niezawodne, które się nie wieszają.  Oczywiście niekiedy, gdy korzystamy z wielu wymagających programów, to mogą mieć problem z wydajnością, przy czym w tym wypadku sprawę rozwiązuje reset, który trwa nie więcej, niż dwie sekundy. Co więcej system nie wyłącza kart, nie zmienia ustawień, po resecie można normalnie wrócić do pracy.

Dlaczego warto?

Po pierwsze Macbooki są bardzo szybkie i posiadają doskonałą grafikę. Po drugie komputery są bardzo trwałe, wykonane z aluminium, które skutecznie chroni je przed upadkiem, zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Choć Apple to marka droga, a Macbooki uznawane są ultrahipsterskie, to oprócz tego tak naprawdę nie można napisać o nich nic złego. To komputery bardzo lekkie, wygodne w transporcie, nie grzeją się, nie wieszają się, są bardzo wydajne. Bez wątpienia warto zainwestować więcej pieniędzy i kupić Macbooka, gdyż jest to inwestycja na długie lata.